Biznes
10 sie. 2020

Jak zarobić przez Internet 2020? 15 skutecznych sposobów i przykłady

Praca przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu jest marzeniem wielu osób. Jednych popycha do tego trudność w znalezieniu pracy w zakładach stacjonarnych, innych z kolei chęć zdobycia dodatkowego źródła dochodu, które pozwoli na realizację marzeń.

Niezależnie od przyczyny, jaka kieruje daną osobą należy wiedzieć, że z uwagi na coraz większe zainteresowanie tego typu pracą sprawia, że ciężko jest znaleźć odpowiednio dopasowane i dobrze płatne zatrudnienie. Wysoka konkurencja sprawia, że stawki niektórych zleceń mogą być niesatysfakcjonujące, a oczekiwania wygórowane. Co więcej coraz częściej można się natknąć na oszustów, którzy po zrealizowaniu zlecenia nie wywiązują się ze swoich zobowiązań wobec wykonawcy.

Jak więc szukać pracy przez Internet tak, by pozwoliła osiągnąć założone rezultaty, bez ryzyka utraty czasu i energii? Poniżej przedstawiamy 15 skutecznych sposobów jak zarobić przez Internet w 2020 roku.

15 skutecznych sposobów zarabiania w internecie

Praca w handlu

Handel jest obszerną gałęzią gospodarki. Różnego rodzaju usługi oraz produkty dostępne na rynku coraz częściej są sprzedawane również za pośrednictwem internetu. Jest to zdecydowany krok naprzeciw zabieganym klientom, którzy nie zawsze mają możliwość udać się do sklepu stacjonarnego.

Decydując się na tę formę pracy przez internet należy rozważyć, czy chcemy założyć własny sklep internetowy, czy poprzez uzyskiwanie tzw. leadów sprzedażowych.

W pierwszym wariancie sprawa wydaje się dość prosta. Należy wybrać tematykę sklepu, najlepiej aby była zgodna z zainteresowaniami, co pozwoli lepiej rozumieć potrzeby klienta bądź stanowiła niszę na rynku, wówczas istnieje szansa na osiągnięcie spektakularnego zarobku. Następnie należy kupić hosting oraz domenę oraz wybrać oprogramowanie sklepu. Osoby nie posiadające zdolności informatycznych mogą skorzystać z pomocy specjalisty. Aby sklep mógł zarabiać, musi odpowiednio działać. Po zainstalowaniu sklepu oraz dostosowaniu jego wyglądu i funkcjonalności można przejść do promowania, od efektów którego będzie zależał ruch na stronie.

W drugim wariancie nie ma konieczności zakładania sklepu internetowego. Wystarczy założyć tematyczną stronę internetową, na której znajdą się odnośniki do stron pośredniczących w transakcji.

Praca w handlu jest jedną z ciekawszych metod zarabiania przez internet, jednak ma również minusy. Jednym z nich jest konieczność posiadania umiejętności promowania stron. Sklep, bez odpowiedniej reklamy nie będzie przynosił wysokich dochodów, z kolei płacenie specjalistom za odpowiednie pozycjonowanie może znacząco zmniejszyć uzyskiwane zyski.

Zarobki uzależnione są w dużej mierze od popularności sklepu, jednak wraz z jego rozwojem mogą dawać naprawdę ciekawe rezultaty.

Rękodzieło

Propozycja ta kierowana jest do osób posiadających szczególne umiejętności manualne. Coraz więcej osób docenia kunszt wyrobów rzemieślniczych. Jeśli więc posiadasz umiejętności w jakiejkolwiek dziedzinie jak m.in. tworzeniu biżuterii, rzeźbiarstwie czy malarstwie warto rozważyć, czy nie zacząć na tym zarabiać.

Kluczem do uzyskania odpowiednich zarobków z rękodzieła jest odpowiednia reklama. Warto jeszcze przed rozpoczęciem produkcji zawalczyć o grupę odbiorców, którzy skłonni będą kupić oferowane przez nas produkty. Sprawdzą się tutaj między innymi:

 • social media – Facebook, Instagram, YouTube oraz Pinterest niemal całkowicie zawładnęły światem. Dobierając odpowiednie hashtagi i dbając o regularną publikację postów/filmów można w niedługim czasie zyskać wielu obserwujących, spośród których przynajmniej część może być zainteresowana zakupem oferowanych produktów.
 • serwisy ogłoszeniowe – zarówno te lokalne, jak olx czy gumtree, jak i allegro pozwalają dotrzeć bezpośrednio do kupujących. Wystawiając produkty na sprzedaż należy pamiętać o odpowiednim opisie towaru, tak, by zachęcić odwiedzających do zakupu,
 • blog tematyczny – prowadząc blog tematyczny można w prosty sposób dotrzeć bezpośrednio do miłośników rękodzieła. Należy przy tym pamiętać o regularnej publikacji treści, tak aby zachęcić odwiedzających do regularnych wizyt na blogu. Zyskanie stałych czytelników zwiększa szansę na skuteczną sprzedaż towarów.

Wysokość zarobku uzależniona jest od typu sprzedawanych produktów.

Pisanie tekstów na zamówienie

Zarabianie na copywritingu cieszy się coraz większą popularnością. Wszystko za sprawą rosnących potrzeb ze strony zamawiających. Gdy większa część marketingu przeniosła się bezpośrednio do sieci, wówczas znacząco wzrosło zapotrzebowanie na różnego rodzaju teksty, w tym najpopularniejsze teksty SEO.

Zajęcie to jest dedykowane dla osób, które posiadają lekkość pisania, są wszechstronne i potrafią przeprowadzić szczegółowy research informacji. Dodatkowym atutem będzie tutaj cierpliwość – początkujący copywriterzy zaczynają zwykle przygodę z pisaniem od tekstów zapleczowych, których stawka za 1000 zzs wynosi zwykle koło 3 zł, oraz kreatywność – pozwoli ona szybko i dużo pisać.

Decydując się na zarabianie na pisaniu tekstów zleconych warto zarejestrować się na platformie dla copywriterów. Jest to najskuteczniejszy sposób na znalezienie odpowiednich zleceń. Platformy zrzeszają zamawiających i copywriterów, dzięki czemu uniknie się mozolnego szukania zamówień na własną rękę.

Do najbardziej polecanych platform dla copywriterów należą:

 • GoodContent.pl
 • TextBrookers.com

Obie te platformy są w pełni wypłacalne i zapewniają regularny napływ nowych zamówień o różnej jakości, które wyceniane są od 2 zł, za teksty zapleczowe do nawet 200zł za tekst wysokiej jakości. Wysokość całościowego wynagrodzenia uzależniona jest od poziomu zaangażowania.

Korepetycje

Intensywny rozwój różnego rodzaju platform umożliwiających prowadzenie video-rozmów całkowicie za darmo sprawił, że korepetycje mogą być obecnie prowadzone również bez wychodzenia z domu. Taka forma zarabiania z pewnością sprawdzi się wśród osób posiadających dużą znajomość języków obcych, matematyki, fizyki, chemii oraz informatyki. Oczywiście może się również okazać, że będzie zapotrzebowanie na korepetycje z innych przedmiotów, jednak te wskazane są zdecydowanie najczęściej poszukiwane.

Taka forma zarabiania będzie z pewnością efektywna dla nauczycieli oraz studentów danego kierunku. Jednak również osoby bez wykształcenia kierunkowego, pasjonaci danej dziedziny mogą spróbować zostać korepetytorem.

Ogłoszenia można publikować na lokalnych stronach z ogłoszeniami, typu olx czy gumtree, a także na grupach lokalnych na Facebooku. W zależności od dziedziny i poziomu nauki, korepetytor jest w stanie zarobić, za 1 godzinę lekcji od 30 do nawet 100zł.

Zarabianie na programach partnerskich

Taka forma zarabiania jest znana już od wielu lat, w końcu każdy z nas zna choć jedną osobę, która była albo dalej jest konsultantką Oriflame lub AVON. Choć wtedy nie stosowano jeszcze tego określenia, to w rzeczywistości konsultantki te zarabiały na afilacji, poprzez uzyskanie prowizji za zakupy, które klienci dokonali z ich “konta”.

Obecnie dostępnych jest coraz więcej programów partnerskich. Niemal każdy bank, czy firma ubezpieczeniowa posiadają własne programy partnerskie, które umożliwiają zarabianie za promowanie. Jednak to nie jedyne programy partnerskie dostępne w sieci. Wybierać można spośród wielu innych, a wśród nich są między innymi takie produkty jak:

 • odzież,
 • kosmetyki,
 • kursy,
 • serwisy VOD,
 • oferty randkowe,
 • książki.

Propozycja ta najlepiej sprawdzi się u osób prowadzących bloga. Przystępując do programu partnerskiego otrzymujemy specjalny reflink, przypisany do naszego konta. Jednym z najpopularniejszych programów partnerskich jest program Money2Money, który oferuje szeroką gamę produktów, w jednym miejscu, w tym głównie usług bankowych.

W zależności od stopnia zaangażowania można osiągnąć zysk od 200zł.

“Złota rączka”

Ta propozycja kierowana jest do osób posiadających szczególne zdolności w różnego rodzaju naprawach. Realizacja drobnych napraw może stanowić przyzwoite źródło dodatkowego dochodu.

Swoje usługi można oferować zarówno na grupach lokalnych na Facebooku, jak również na platformach sprzedażowych typu olx czy gumtree. Dodatkowo można samodzielnie poszukiwać zleceń wykonania naprawy hydrauliki, elektryki bądź drobnych remontów. Warto przy tym pamiętać, aby odpowiednio dokumentować swoje doświadczenie i umiejętności. Fotografie wykonanych prac z pewnością przekonają potencjalnych zamawiających o zdolnościach złotej rączki.

W zależności od typu zlecenia “złota rączka” zarobić może od 100 zł do nawet kilku tysięcy.

Usługi (opiekunka, sprzątaczka)

Coraz więcej osób poszukuje za pośrednictwem internetu wykwalifikowanej pomocy domowej bądź opiekunki (do dzieci, osób starszych bądź chorych). Jeśli więc uważasz, że sprawdzisz się w takiej dziedzinie warto rozważyć pracę w tym kierunku.

Nie jest to praca stricte przez internet, jednak może być dobrze opłacana. Za godzinę sprzątania płaci się zwykle w okolicach 20-50zł.

Zarabianie na social mediach

 XXI wiek to czas intensywnego rozwoju mediów społecznościowych. Na przestrzeni ostatnich lat niemal całkowicie zawładnęły naszym życiem. To sprawiło, że coraz więcej osób decyduje się na zarabianie za pośrednictwem Facebooka, Instagrama czy Twittera. W rzeczywistości zarabianie na social mediach wiąże się z udziałem w programach partnerskich. Przy wykorzystaniu własnych kont mamy możliwość bezpośredniego promowania danych produktów i usług, z nadzieją, że nasi followersi zdecydują się na zakup przy wykorzystaniu spersonalizowanego hasła.

Aby zarabianie na social mediach było możliwe konieczne jest zadbanie o wysokie liczby obserwujących. Im więcej osób regularnie odwiedza fanpage lub konto, tym większe prawdopodobieństwo, że ciekawe marki będą zainteresowane nawiązaniem współpracy. Należy przy tym wystrzegać się promowania “wszystkiego i wszędzie”. Jeśli konto zmieni się w jedną wielką reklamę, obserwujący mogą zacząć rezygnować z subskrypcji. 

Szacuje się, że zarobki w social mediach osiągać mogą od 50 zł do nawet 20 000 zł miesięcznie.

Marketing szeptany

Marketing szeptany jest ciekawą formą dorobienia do domowego budżetu. Jest to forma reklamy, polegająca na dodawaniu spontanicznych (oczywiście pozytywnych) opinii o danym produkcie lub usłudze, a także zachęcanie do dyskusji na ich temat. Chcąc zarabiać w ten sposób najlepiej zapisać się na portal zrzeszający agentów z agencjami marketingowymi.

Wysokość zarobków uzależniona jest od ilości realizowanych zleceń. Przy wysokim zaangażowaniu osiągnąć można wynagrodzenie na poziomie 2000zł.

Webinary

Webinary cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Można go wykorzystywać do promocji produktów, usług oraz kursów. Aby zacząć zarabiać na webinarach należy opracować dokładną strategię postępowania.

 1. Przedstaw swoją historię – opowiadając o swoim doświadczeniu wzbudzisz zaufanie wśród odbiorców, dzięki czemu chętniej pozostaną z tobą do końca.
 2. Określ problem – tak, by uczestnicy wiedzieli z czym pozwoli im się zmierzyć twój webinar.
 3. Podkreśl korzyści – tak by uczestnicy chętniej zostali z tobą do końca.
 4. Przekaż praktyczną wiedzę – dającą odpowiedzi na pytania “co robić”, “jak to zrobić”, w ten sposób staniesz się w oczach uczestników realnym autorytetem.
 5. Przekaż opinie – inni, zadowoleni klienci są najlepszym dowodem na jakość oferowanych usług.
 6. Zapewnij gwarancję – możliwość odzyskania całości lub nawet części środków zwiększy liczbę rejestracji.

Wysokość zarobku uzależniona jest od popularności webinaru, jednak może wynosić nawet powyżej 2000zł.

Zakłady bukmacherskie

Ta forma zarabiania, jak każdy hazard wiąże się z pewnym ryzykiem. Nie poleca się rozpoczynania przygody z zakładami bukmacherskimi osobom, które nie dysponują wolnymi środkami, których ewentualna utrata nie będzie dużą strata.

Osoby, które dysponują wolną kwotą na inwestycję powinny pamiętać, że w celu zarobienia odpowiedniej kwoty należy zawsze stosować się do następujących trików, zmniejszających ryzyko utraty pieniędzy:

 • dokonuj wyborów po dokładnym przeanalizowaniu zdarzenia,
 • zawsze kontroluj ryzyko,
 • graj za odpowiednie stawki,
 • kontroluj swoje wyniki,
 • stale poprawiaj swoją grę,
 • unikaj chęci odkucia się.

 Decydując się na zarabianie na zakładach bukmacherskich zaleca się aby wybierać te dyscypliny sportowe, którymi rzeczywiście się interesujemy. To sprawi, że podejmowania właściwych decyzji będzie znacznie łatwiejsze.

Zarobki w tej dziedzinie są mocno zróżnicowane, osoby z dużym doświadczeniem mogą w ten sposób zarobić nawet powyżej swojej stałej pensji.

Zarabianie na kryptowalutach

Kryptowaluty już jakiś czas temu zawładnęły internetem, stając się ciekawym źródłem dodatkowego dochodu. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się Bitcoin, którego spektakularny wzrost zadziwił chyba wszystkich sceptyków. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kryptowalut. Zarabianie na kryptowalutach działa dokładnie na tej samej zasadzie co granie na giełdzie.

Aby zacząć przygodę z kryptowalutami należy zarejestrować się na giełdzie lub w kantorze. Następnie konieczne będzie zasilenie konta. Nie zaleca się, aby zaczynać grę wykorzystując do tego jedyne oszczędności lub pieniądze pożyczone. W przypadku nieudanej transakcji środki przepadają, co może przyczynić się do wzrostu zadłużenia.

Po zasileniu konta, decydując się na rejestrację na giełdzie (oferuje wyższe kursy) mamy dostępne dwie opcje, wystawienie oferty i szybką transakcję. W opcji wystawienie oferty samodzielnie ustalamy cenę, po jakiej chcemy kupić wybraną kryptowalutę. Jeżeli znajdzie się zainteresowany kupiec, oferta dojdzie do finalizacji.

W opcji szybka transakcja wybieramy jaką ilość kryptowaluty chcemy kupić, a następnie system automatycznie wyliczy nam kurs transakcji.

Podobnie jak w przypadku zakładów bukmacherskich, również tutaj wysokość zarobku jest uzależniona od wysokości inwestycji.

Zarabianie na YouTube

W ostatniej dekadzie dziesięciu najpopularniejszych YouTuberów zarobiło na swoich filmach aż 127 milionów dolarów. Oczywiście są to największe gwiazdy tego portalu, które posiadają miliony obserwatorów, regularnie oglądających ich filmiki. Jednak nawet osoby nie znane w świecie show biznesu mogą spróbować swoich sił w zarabianiu na YouTube.

Pierwszym krokiem do zarabiania jest utworzenie własnego kanału. Ważne jest, aby tworzyć filmy zgodne z własnymi zainteresowaniami. To sprawi, że ich tworzenie będzie przyjemną zabawą, nie zaś żmudnym zajęciem. Co więcej, pasjonata w oczach oglądających szybko zyska miano autorytetu, którego kanał warto subskrybować.

Kolejnym etapem jest regularne wrzucanie ciekawych i dobrych jakościowo filmów. Jeżeli treści na kanale pojawiać się będą sporadycznie, całość procesu budowania bazy odbiorców mocno wydłuży się. Gdy już uda się zbudować wystarczającą grupę fanów, wówczas można zacząć negocjacje z potencjalnymi sponsorami lub dołączyć do programów partnerskich.

Początkujący YouTuberzy zwykle zarabiają w okolicach 50zł jednak wraz ze wzrostem popularności kanału zwiększa się również miesięczne wynagrodzenie.

Własny blog

Zarabianie na własnym blogu dla wielu osób stało się już sposobem na życie. Jednak jest to zadanie żmudne i wymagające sporo cierpliwości. Żaden blog z miejsca nie stał się popularny na tyle, by umożliwić porzucenie etatu i życie wyłącznie z pasji. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ długofalowe działania są w stanie przynieść oczekiwane rezultaty. 

Jak zacząć zarabiać na własnym blogu?

 1. Wybierz ciekawy temat – kluczem jest to by pisać o tym co nas rzeczywiście interesuje. Brak wiedzy na temat, o którym piszemy bardzo szybko wyjdzie, co negatywnie wpłynie na odbiór bloga. Jeśli dodatkowo zainteresowania wpiszą się w niszę to istnieje duża szansa, że blog szybko zyska popularność.
 2. Załóż bloga – pod tym pojęciem kryje się szereg czynności, jakie należy podjąć żeby wystartować z blogiem. W pierwszej kolejności należy wybrać platformę blogową, kupić hosting oraz domenę. Najbardziej polecaną platformą jest WordPress, ze względu na wysoką elastyczność i intuicyjną obsługę.
 3. Regularnie publikuj artykuły – kluczem do wzrostu popularności bloga jest regularne wrzucanie postów. Należy przy tym pamiętać, że posty te muszą być wartościowe dla czytelnika. Wyłącznie regularne publikowanie merytorycznych artykułów pozwoli osiągnąć zamierzone rezultaty.
 4. Promuj bloga – aby blog mógł zyskać odpowiednią grupę odbiorców należy pamiętać o reklamie. Najlepiej działać tutaj na wielu płaszczyznach, promując bloga gdzie tylko się da, na portalach społecznościowych, poprzez pozycjonowanie Google oraz wszędzie tam, gdzie tylko będziemy chcieli. Należy przy tym pamiętać, że im więcej reklamy, tym większa szansa na sukces przedsięwzięcia.

Wysokość zarobku uzależniona jest od popularności bloga.

Praca zdalna – Freelancer

Praca freelancera jest kierowana do wszystkich tych, którzy nie chcą całych dni spędzać w czterech ścianach korporacji. Taka forma pracy kierowana jest do wszystkich tych osób, które posiadają umiejętności w różnego rodzaju dziedzinach, od tworzenia stron internetowych, przez tłumaczenia, aż po montowanie filmów. Osoby nie posiadające tego typu umiejętności nie muszą jednak załamywać rąk, a jedynie wziąć się do nauki. Na rynku jest wysokie zapotrzebowanie na różnego rodzaju zlecenia.

Do najpopularniejszych serwisów oferujących zlecenia dla freelancerów należą:

 • oferia.pl
 • zleca.pl
 • outwork.pl
 • wpzlecenia.pl
 • UseMe.eu/pl

Dodatkowo różnego rodzaju drobnych zleceń można poszukiwać na lokalnych serwisach ogłoszeniowych takich jak olx czy gumtree.

Z uwagi na wysoką konkurencję na rynku zleceń poszukanie zadania dobrze płatnego może się okazać dla początkujących freelancerów niezwykle trudne. Jednak nie należy zbyt szybko rezygnować, ponieważ wraz ze wzrostem doświadczenia zwiększą się również stawki za realizację zadań.

Wysokość zarobku jest uzależniona od typu wykonywanych zleceń.

Jak widać obecnie mamy ogromne możliwości na to, by zacząć faktycznie zarabiać przez internet. W rzeczywistości ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Każdy, kto chce zmienić swoje życie, może tego dokonać decydując się na wybór jednej lub kilku powyższych metod. Wkładając w pracę przez internet odpowiednio dużo wysiłku i zaangażowania można rzeczywiście osiągnąć atrakcyjne wynagrodzenie, które z pewnością nie od razu, ale z czasem na pewno, pozwoli zrealizować nasz plany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>