Biznes
03 paź. 2020

Programy partnerskie – dzięki nim zarobisz w Internecie

Chodź raz w życiu, każdy z Nas usłyszał o możliwości pracy przez internet. Jednakże każdy z niedowierzaniem podchodził do usłyszanego tematu. Wielu z Nas pracujących na etacie, nie zastanawia się odnośnie możliwości jakie może przynieść internet. Jednak istnieje możliwości, aby dorobić do domowego budżetu właśnie przez internet. Od lat możliwości dodatkowego zarobku w Naszym kraju wzrosły, dodatkowe umowy zlecenie czy też umowy o dzieło, są już standardem w Naszym otoczeniu.

Jednak wielu z Nas marzy o dodatkowej pracy poprzez internet. Wskazuje na to przede wszystkim duże zainteresowanie uczestnictwa w programach partnerskich. 

Czym są programy partnerskie? 

Sposobu na dodatkową gotówkę możemy szukać w programach partnerskich. Jest to nic innego jak narzędzie internetowego marketingu. Organizatorem programu partnerskiego są sklepy online posiadające swoje produkty lub świadczące dane usługi. Najczęściej, osoba chcąca zawrzeć współpracę z danym sklepem musi mieć ukończone minimum 16 lat, górnej granicy wieku nie ma. Osoby starsze na emeryturze również mogą skorzystać z tego typu rozwiązania, aby zyskać dodatkową gotówkę. A co trzeba zrobić, aby zacząć zarabiać? Wystarczy zarejestrować się na daną stronę firmy jako partner i można zarabiać od razu. Najczęściej, aby zacząć nie musisz posiadać własnej firmy. 

Jak zarobić na programach partnerskich? 

Tak jak zostało wspomniane wyżej musimy się zarejestrować, jednak nie jest to wszystko. Programy partnerskie opierają swoje istnienie na tym, iż będąc partnerem danej firmy, osoba X musi polecać produkty lub usługi sklepu internetowego. Poprzez każdy polecony produkt lub usługę, osoba ta dostaje cześć prowizji z tego, ile zarobił na poleconym kliencie sklep internetowy. Czyli innymi słowami, musimy nazbierać jak największą ilość klientów, aby dostać określony procent za sprzedaż produktu lub usług. 

Jakie może mieć to zalety dla sklepu internetowego?

Zapewne wielu z Nas zastanawiało się nie raz nad tym, dlaczego system prowizyjny ma racje bytu i dlaczego tak wiele firm dalej prężnie rozwija swoją działalność marketingu internetowego? Otóż wzięło się to stąd, że wiele firm woli zainwestować pieniądze w swoich partnerów, niż przeznaczać je na reklamy telewizyjne. Zapłacenie polecającemu jest lepszym rozwiązaniem pod tym względem, że osoba zainteresowana może wykazać się umiejętnościami negocjowania i zdobyć dodatkową wiedzę, klienci zyskują sprawdzony produkt z polecenia znajomego, a dana marka cieszy się sprzedanym produktem. Prostymi słowami jest to taki marketing szeptany. Przyjaciółka poleci perfumy znajomej kobiecie, kobieta ta powie o nich kolejnym osobą i tak klientów tej firmy przybędzie więcej w szybszym czasie. Przecież każdy z Nas polecał znajomym film czy książkę, tutaj robimy to samo, po prostu zmieniamy książkę na inny produkt. 

Jakie produkty polecane są najczęściej?  

Do polecanych najczęściej produktów wliczane są: 

  • kosmetyki,
  • chemia domowa,
  • perfumy,
  • suplementy diety.

Tak na prawdę to co będziemy polecać zależy od Nas. Musimy wybrać odpowiednią markę z którą chcemy współpracować i zacząć zarabiać.

Jakie marki są najpopularniejsze? Którą wybrać?

Mając już wiedzę o tym jak zarabia się na programach partnerskich, powinniśmy zastanowić się jaki sklep wybrać, co chcemy polecać i w jaki sposób zacząć zarabiać. Aby każdy mógł wybrać coś dla Siebie, przedstawię 5 najpopularniejszych sklepów internetowych oraz firm, które proponują udział w programach partnerskich. 

1. Program partnerski Oriflame

Nie bez powodu firma ta znajduje się na pierwszym miejscu. Wiele kobiet spotkało się z propozycją współpracy od znajomych. Jest to jedna z najpopularniejszych firm, która w swoim asortymencie posiada ponad 1000 kosmetyków inspirowanych naturą. Założona została w 1967 roku w Szwecji i od tego czasu rozprowadza produkty w ponad 60 krajach, w tym w Polsce. Chcąc zacząć zarabiać na programie partnerskim Oriflame musimy zarejestrować się na jej stronie i zacząć polecanie.

A co zyskujemy jako partnerzy? Przede wszystkim 10-12 procent prowizji. Coraz to nowsze, unikalne kosmetyki do polecania. Dostawy w ciągu 5 dni roboczych. Rożne metody płatności, oraz ciekawe prezenty za udaną współprace. Firma ta chcąc zapewnić stabilność i pomoc w pierwszych krokach marketingu internetowego, oferuje Nam swoich doświadczonych partnerów, aby pomogli Nam w odnalezieni się w nowej roli. 

2. Program partnerski NutriProfits

Kolejna firma, która zyskuje swoich klientów poprzez marketing szeptany. Partnerzy zyskują możliwość polecania produktów dla zdrowia i urody. Produkty z tego sklepu internetowego przygotowane są dla klientów, którzy chcą pozbyć się niepotrzebnego trądziku czy chcą zapobiec łysieniu. Możemy również polecać suplementy diety z tego sklepu. Marka NurtiProfits należy do firmy Playmaker Limited, która zarejestrowana jest w HongKongu i prężnie rozwija się od 2013 roku. 

Co marka oferuje swoim partnerom?  Rejestrując się zyskujemy prowizje zależną od ceny produktu. Prowizja wacha się od 20 do 40 procent od poleconego produktu. Wysokie zarobki ze sprzedanych produktów. Zyskujemy naturalne składniki do polecania znajomym, wyróżniające się na tle innych konkurencyjnych marek.

3. Program partnerski CENEO

Możliwość ta jest idealnym przykładem dla osób, które prowadzą swojego bloga, fora, posiadają własną stronę internetową lub posiadają społeczność, którą mogą zachęć do przetestowania produktu. Możemy tam promować produkty różnych kategorii ze strony Ceneo. Zależne jest to tylko i wyłącznie od Nas jaką kategorie chcemy promować. Jeżeli jesteśmy zainteresowani, tego typu zarobkiem powinniśmy, tak jak w wyżej wymienionych markach, zarejestrować się na stronę partnera i wybrać to jaką kategorie chcemy promować. 

A co zyskujemy? To proste. Jak w każdym tego typu programie zyskujemy prowizje od sprzedanych produktów, jednak w tym przypadku zyskaną prowizje dzielimy na trzy kategorie.

  1. Udostępniając link na Naszej stronie internetowej czy blogu, otrzymujemy 65 procent prowizji, z zarobków za wejście potencjalnego klienta w reklamę. Wystarczy, aby ktoś z naszej społeczności wszedł na platformę Ceneo za pośrednictwem linku.
  2. Kolejna możliwość zarobku istnieje wtedy, gdy klient kupi coś za pośrednictwem linku, który udostępniamy. Możemy zyskać wtedy 65 procent prowizji, od kwoty za jaką zrobił zakupy.
  3. W przypadku, kiedy Nasi znajomi chcą zarabiać w taki sposób jak My. Możemy zaproponować zarejestrowanie się na platformie Ceneo, z Naszego polecenia. Kiedy polecona przez Nas osoba zacznie zarabiać z wejść w reklamy, otrzymamy od jej zarobków 10 procent prowizji. Polecona osoba nic na tym nie traci. 

Możemy zarabiać z trzech różnych aktywności, te trzy źródła zarobku, są od siebie niezależne. Jednak nie musimy się ograniczać, możemy korzystać z wszystkich trzech sposobów jednocześnie lub wybrać jeden dogodny dla siebie.  

4. Program partnerski Strefa Kursów

Każdy z Nas chcąc podszkolić nowe umiejętności, często decyduje się na zaciągnięcie szkolenia lub kursów. Jedne mogą odbywać się w sposób stacjonarny, inne zaś w sposób online. Platforma ta posiada aż 400 szkoleń z różnych dziedzin. Oferowane kursy to na przykład: programowanie, tworzenie stron internetowych, grafika komputerowa i masa innych szkoleń biurowych, typu obsługa Excel, Access, Word. Program ten nie ma minimalnego progu wypłaty pieniędzy, przez co możemy wypłacić już najmniejsza sumę jaką uzbieramy z prowizji. Chcąc zacząć zarabiać, musimy oczywiście zarejestrować się jako partner. Wybieramy przygotowaną przez stronę reklamę i udostępniamy na profilach społecznościowych, blogach czy forach. 

A jakie mamy profity? Najwygodniejszym dla nas profitem jest to, że za minimalny wkład swojego czasu możemy zyskać, aż 50 procent prowizji od kwoty netto, od zakupionego kursu. Jest to ulubiony program partnerski osób posiadających blogi lub swoje strony internetowe. 

5. Program partnerski MyLead

Kolejnym i ostatnim przykładem programu partnerskiego jest MyLead. Tak jak i w przypadku programu Ceneo, marka ta nie określa jednego produktu, który możemy polecać. Rejestrując się jako partner zyskujemy, aż 500 produktów w 16 kategoriach do polecania. Począwszy od mody i kosmetyków, idąc poprzez biznes i sprzęty RTV, a kończąc na produktach motoryzacyjnych. To czym może pochwalić się ta platforma to jest to, że od ponad 3 lat wypłaciła już ponad 8 milionów złotych swoim partnerom. Chcąc polecać dany produkt, oczywiście wymagana jest rejestracja, po wykonaniu jej otrzymujemy gotowe narzędzia do promowania produktów. Na Naszych barkach spoczywa tylko ich promocja i przesyłanie linku znajomych, przyjaciołom czy rodzinie. 

Jaki mamy zysk? Możemy polecać swoich znajomych do zarabiania na tej platformie. Zyskujemy wtedy od jego sprzedaży prowizje. A od każdej osoby, która wygeneruje lead-a, otrzymujemy 5 procent prowizji. Ważne jest również to, że już od 50 złotych możemy wypłacić swoją dodatkową gotówkę.

Po przedstawieniu pięciu najpopularniejszych programów partnerskich, mamy możliwość wybrania odpowiedniego. Chodź na różnych stronach internetowych, istnieje wiele zestawień firm te opisane wyżej są najpopularniejszymi. Sami możemy zauważyć, że przy takim zestawieniu różnych marek widoczne są ich podobieństwa. Najbardziej rzucającym się w oczy podobieństwem jest rejestracja na danej stronie, wybranej przez Nas marki. Bez tego nie zaczniemy naszej współpracy z danym programem partnerskim. Drugim podobieństwem, jest też system prowizyjny od sprzedaży produktu. Chodź jest on bardzo zróżnicowany, to w każdym z podanych przypadków istnieje i pozwala na prowizyjny zarobek. Każda z wyżej wymienionych marek cieszy się popularnością wśród swoich partnerów jak i klientów. Co pozwala firmą na marketing szeptany, a co za tym idzie większy zysk na sprzedanych produktach. 

Czy warto zarabiać w programach partnerskich?

Odpowiedź jest jedna, jasne że tak! Chcąc zarobić w marketingu internetowym nie potrzebujemy nadzwyczajnych umiejętności, żadna marka nie wymaga od Nas doświadczenia. Zbędne formalności nie są od Nas wymagane, jedyne co musimy zrobić to zarejestrować się i zacząć polecać. Ważną informacją jest również to, że przy programach partnerskich nie posiadamy sztywnych godzin pracy. Poświęcamy danej marce tyle czasu, ile możemy. Dlatego jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób chcących dorobić dodatkowe pieniądze, ale również dla mam wychowujących dzieci, które dysponują dodatkowym czasem i chcą w łatwy sposób zarobić.

Wszystko zależy od Nas samych czy chcemy zacząć zarabiać w taki sposób czy też nie. Jednakże warto pamiętać o tym, że marketing internetowy to szybko rozwijająca się dziedzina, dająca stabilność i dodatkowe pieniądze zarobione przez internet. Nikt Nas nie ogranicza. Programy partnerskie możemy traktować jako dodatkowy zarobek. A kto wie? Może w przyszłości system prowizyjny pozwoli Nam zarobić na tyle, abyśmy mogli utrzymywać się tylko z pracy przez internet. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>