Biznes
06 sie. 2020

W jaki sposób można zarobić na Instagramie?

Instagram w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością. Jest to jeden z najczęściej wybieranych portali, dzięki któremu możliwe jest zarobienie dużej ilości gotówki. Oferuje szeroki wachlarz możliwości, dzięki czemu jest bardzo atrakcyjny dla wszystkich użytkowników. Znajdziemy tutaj wielu najpopularniejszych celebrytów, którzy zarabiają na tym serwisie fortunę. Czym jest Instagram? Jak skutecznie zwiększyć zasięgi? Jak zarobić na Instagramie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

Czym jest Instagram?

Instagram jest zarówno aplikacją, jak i portalem internetowym, który służy do dzielenia się swoimi zdjęciami. Został założony w 2010 roku przez Marka Kriegera i Kevina Systorma. Jako ciekawostkę można przytoczyć, że nazwa tej aplikacji pochodzi od połączenia dwóch angielskich słów: “instant camera” i “telegram”. Charakterystyczną cechą jest oczywiście nietypowy, kwadratowy format, to właśnie do niego muszą być dostosowane wszystkie fotografie. Cały portal jest dość mocno rozbudowany, każda osoba podczas wstawiania zdjęć ma możliwość wybrania odpowiedniego filtru, który ma za zadanie uatrakcyjnić naszą twórczość. Jest to więc idealne rozwiązanie dla tych osób, które nie znają się na zaawansowanym oprogramowaniu do przerabiania zdjęć. Każdy użytkownik może zaobserwować inną osobę, tym samym na tablicy głównej będziemy widzieć jej najnowsze posty. Ciekawe jest tzw. “Insta stories”. Są to relacje na żywo, które możemy nagrywać, tym samym udostępniamy je wszystkim, którzy nas obserwują. Instagram w dzisiejszych czasach jest świetnym sposobem na zarobek. Działa na podobnej zasadzie co Facebook. Umożliwia chociażby pisanie wiadomości prywatnych ze znajomymi. Jeśli spodoba nam się jakieś zdjęcie, możemy je polubić lub skomentować. Dość istotną cechą tego portalu są hashtagi. To właśnie dzięki nim możemy oznaczyć specyfikę danego zdjęcia, przez co inni użytkownicy mogą przypadkiem trafić na nasz profil. Przykładowo, jeśli wstawiliśmy fotografie, w której jesteśmy na wakacjach, możemy wybrać takie tagi jak “#wakacje”, “#lato”, “summer”, “hot” i wiele innych. Jeśli zastosujemy hashtagi w języku angielskim, zwiększa się prawdopodobieństwo tego, że ktoś odwiedzi nasz profil.

W jaki sposób zwiększyć zasięgi na Instagramie?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak zarobić na Instagramie, musisz wiedzieć, że bardzo ważna jest ilość obserwacji. Tylko mając dużą ilość followersów ktoś zechce nawiązać z nami współpracę. Przede wszystkim ważne jest to, jakie posty wstawiamy. Muszą one wyglądać atrakcyjne i przykuwać uwagę. Najczęściej są to selfie lub fotografie artystyczne. Początkowo należy odpowiednio uzupełnić profil, wstawić zdjęcie profilowe, a także podać wszystkie informacje biograficzne. Warto także połączyć się z kontem na Facebooku, dzięki czemu już na start dostaniemy obserwacje od naszych znajomych. Kiedy zadbaliśmy o podstawowe aspekty, możemy przejść do bardziej zaawansowanych porad.

Istotne jest to, aby prawidłowo dobierać hashtagi. Ich minimalna ilość powinna wynosić 5, natomiast maksymalna 30. Muszą być pisane bez spacji, jako ciąg znaków, mogą zawierać liczby, jednak znaki specjalne nie są dozwolone. Na początek powinniśmy znaleźć hashtagi, które cieszą się największą popularnością, jednocześnie dotyczą naszej działalności. Ich wykorzystanie w znaczny sposób zwiększy zasięg postów, które publikujemy. Tagi powinny być także zgodne z tym, co zamieszczamy. Ciekawe wydaje się być uwzględnienie także miejscowości. Przykładowo, jeśli w trakcie trwania wakacji wstawimy zdjęcia znad Morza Bałtyckiego w Gdańsku, można użyć następujących tagów: “#wakacje”, “#summer”, “#Bałtyk”, “#MorzeBalłtyckie”, “#Gdańsk” i kilka innych o podobnej tematyce. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie używać tylko najbardziej popularnych oznaczeń. Jest to tylko pozorna gwarancja wysokich zasięgów, bowiem w rzeczywistości nie wygląda to tak kolorowo. Powinniśmy mieszać te najczęściej używane z niszowymi. W późniejszym czasie warto wymyślić swój własny hashtag, który będzie unikalny i zarezerwowany tylko dla nas. Aby sprawdzić czy nie jest już zajęty przez kogoś innego, można użyć do tego wyszukiwarki.

Kolejnym istotnym aspektem jest interakcja z fanami, która ma wpływ na algorytmy na Instagramie. Coraz więcej kont nastawianych jest tylko i wyłącznie na zbieranie polubień, komentarzy i obserwujących. Dlatego też powinniśmy regularnie “serduszkować” fotografie swoich followersów i udostępniać ich posty. Warto także komentować posty fanów i odpowiadać na komentarze w błyskawicznym tempie. Jeśli tworzymy post, który nawiązuje do popularnej osoby, można ją oznaczyć. W tym celu należy użyć znaku “@” i wpisać dokładną nazwę profilu.

Zwróć uwagę na treści, jakie zamieszczasz na profilu. Aby całość wyglądała profesjonalnie, należy zadbać o to, aby fotografie były zarówno dobrze wykonane, jak i estetyczne. Z pewnością przyda się wysokiej jakości aparat, a także odpowiedni program komputerowy, który pomoże nam dokonać ewentualnych modyfikacji zdjęcia. Dzięki niemu pozbędziemy się niedoskonałości, a także nałożymy filtry, co spowoduje że fotografia będzie wyglądała ciekawiej. Nie skupiaj się tylko na zdjęciach, ważne są także materiały wideo. Mogą być nawet kilkusekundowe, bez żadnych głosów. Niech treści, które wstawiasz nawiązują do wartości, które propagujesz, przez co utożsamiasz się z innymi osobami. Ciekawe jest także stawianie intrygującego pytania przy swoim poście, co z pewnością wywoła interakcje.

Czas na dobre nawyki, które mogą okazać się kluczem do sukcesu. Przede wszystkim regularnie wrzucajmy swoje treści. Istotny jest czas publikowania, bowiem powinien być dopasowany do trybu życia osób, które nas obserwują. Ciekawym pomysłem może okazać się pobranie specjalnych aplikacji, dzięki którym możemy monitorować nasze statystyki za pomocą zaawansowanych narzędzi. Pamiętajmy o tym, że dobrze jest się wyróżniać, jednak nie należy tego robić na siłę, gdyż przyniesie nam to więcej problemów niż korzyści.

Jeśli pomimo wcześniejszych porad, nadal nie mamy odpowiedniej ilości obserwujących, należy rozpatrzyć jeszcze jedną możliwość- skorzystanie z “Instagram Ads”, który zwiększy zasięg postów. Są to reklamy w formie zdjęć, wideo lub w relacjach. Oczywiście jest to płatne rozwiązanie, które może okazać się jednak bardzo skuteczne. Możemy liczyć na szybką promocję naszego konta. Nie zaleca się kupowania obserwatorów na portalach aukcyjnych, bowiem z reguły są to prawie puste konta, które zostały stworzone w celu nabijania statystyk. O ile rzeczywiście liczba followersów się zwiększy, to jednak zasięg postów, który jest stosunkowo najważniejszy, nie zmieni się. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na płatną reklamę, można wypróbować na początek metodę “follow for follow”. Polega ona na tym, że obserwujemy konto losowej osoby licząc na to, że również odwdzięczy się tym samym. Jest to bardzo popularne zjawisko ostatnimi czasy. Częste są też nieprzyjemne oszustwa, które polegają na tym, że po jakimś czasie przestajemy obserwować profile innych. Jest to nieetyczne i z pewnością z tego powodu w najbliższym czasie zanotujemy duży spadek obserwujących nas osób.

W jaki sposób można zarobić na Instagramie?

Jeśli zdobyliśmy już dość dużą ilość osób, które nas obserwują, zapewne zastanawiamy się, jak zarobić na Instagramie. Wbrew pozorom w przypadku dużej ilości followów, spieniężenie naszych zasięgów nie należy do najtrudniejszych. Przedstawiamy kilka sposobów, dzięki którym uda Ci się zdobyć pieniądze.

Marketing afiliacyjny

Jednym z najpopularniejszych, jednocześnie najskuteczniejszych sposób na zarobek, jest właśnie skorzystanie z marketingu afiliacyjnego. Zapewne wielu z nas miało już z tym kontakt. Polega to na tym, że promujemy określony produkt i tym samym otrzymujemy prowizję od każdej sprzedaży. Na Instagramie możemy znaleźć wiele profilów, w których oferowana jest sprzedaż określonych produktów. Na rynku istnieje wiele rzetelnych firm, z którymi możemy podjąć współpracę. Zwracają oni uwagę zarówno na ilość obserwujących, jak i na zasięgi poszczególnych postów. Ważne jednak jest, aby promować produkty, które związane są z naszą branżą lub osobowością. Przykładowo, jeśli regularnie uprawiamy sport i chwalimy się w tym sieci, powinniśmy promować produkty fitness. Byłoby to bardzo dziwne, gdybyśmy udostępnili przykładowo element motoryzacyjny, który nie jest dla nas czymś codziennym. Aby zacząć zarabiać, wystarczy umieścić odpowiednie zdjęcie, które wypromuje produkt. Należy jednak pamiętać, że polecając go utożsamiamy się z nim, dlatego warto go wcześniej wypróbować czy rzeczywiście jest skuteczny i spełnia swoje zadania, aby nie spotkać się z falą hejtu.

Posty sponsorowane

Jeśli zastanawiasz się, jak zarobić na Instagramie, wypróbuj posty sponsorowane. Wystarczy znaleźć firmy lub marki, które będą chętne do podjęcia z nami współpracy. Działa to poniekąd na podobnej zasadzie co marketing afiliacyjny, bowiem w tym przypadku również promujemy produkt lub usługę. Jednak tym razem z reguły dostajemy określoną ilość gotówki za udostępnienie posta, a nie za rezultaty. Często otrzymujemy gotowe posty, które musimy wstawić na swoją tablicę. Jest to jeden z najbardziej dochodowych sposobów na zarobek na Instagramie, jednak wymaga dość dużych zasięgów.

Narzędzie IndaHash

Jest to jedno z narzędzi, które powstało po to, aby nawiązać łatwą współpracę pomiędzy użytkownikiem Instagrama, a poszczególną marką. Dzięki tej stronie możliwe jest tworzenie skutecznej kampanii reklamowej, a wyszukiwanie influencerów przez firmy na własną rękę okaże się niekonieczne. Aby móc zacząć zarabiać, konieczne jest posiadanie przynajmniej 700 obserwatorów. Wystarczy przejść specjalną weryfikację i już po krótkim czasie będziemy mogli otrzymać pierwsze oferty. Istotne jest także odpowiednie wybranie wieku, płci, a także zakresu tematycznego. Prawidłowo dobierając te podstawowe kryteria, możemy być pewni, że reklamy trafią do osób, które zainteresowane są poszczególną tematyką.

Promowanie własnego biznesu

Zastanawiając się nad tym, jak zarobić na Instagramie, często zapominamy o możliwości promowania własnego biznesu. Dość odważnym krokiem, który może przynieść nam dużo profitów, jest założenie odpowiedniej firmy na własną rękę. Dzięki temu popularnemu portalowi z pewnością zachęcilibyśmy użytkowników do zapoznania się z nasza ofertą. Możemy błyskawicznie prześcignąć innych konkurentów, którzy również działają w naszej branży, ale nie mają tak rozbudowanych social mediów. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie ograniczać się do przyjętych schematów. Ważne jest, aby wyróżniać się spośród pozostałych w pozytywny sposób, dzięki czemu przykujemy uwagę innych.

Sprzedaż zdjęć

Aby zarobić na Instagramie, możliwe jest także sprzedawanie swoich fotografii. Wydaje się to być stosunkowo proste rozwiązanie, jednak aby rzeczywiście się to udało, musimy robić wyjątkowe zdjęcia, które zachęcą klientów. Swoich sił mogą spróbować zarówno profesjonalni fotografowie, jak i Ci, co dopiero zaczynają przygodę. Możliwa jest sprzedaż zarówno firmom, jak i osobom indywidualnym. Kluczem do sukcesu jest stosowanie odpowiednich hashtagów. Należy pamiętać o znaku wodnym, aby uniknąć kopiowania. Na rynku znaleźć można wiele specjalistycznych serwisów, które pomogą nam zdobyć nowych klientów.

Sprzedaż konta 

Ostatecznym sposobem na zarobek dużej ilości gotówki jest po prostu sprzedaż konta. Często zdarza się, że w naszym życiu dochodzi do wielu zmian, przez co nie mamy czasu na zajmowanie się kontem lub po prostu nie sprawia nam to żadnej przyjemności. Jednak ilość pracy, jaką włożyliśmy w rozwijanie konta jest zapewne ogromna. Dlatego jest to także świetny sposób na to, aby uniknąć poczucia, że nasza praca była bezużyteczna. Firmy bądź osoby prywatne często są w stanie zapłacić za konto ogromne pieniądze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak wcześniej się zastanowić, gdyż jest to proces nieodwracalny, a tworzenie kolejnego konta od podstaw jest czasochłonne i wymaga wielu poświęceń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>