Biznes
04 paź. 2020

Mity dotyczące zarabiania online – jak nie zarabiać przez Internet

Internet przez lata stał się miejscem, gdzie ludzie nie tylko szukają dla siebie rozrywki, ale również pracy, na której mogliby zarobić trochę grosza. Opcji zarobku jest wiele, ale nie wszystkie są w stanie zagwarantować wysokie przychody od początku, inne nie zagwarantują tego nawet, jeśli spędzimy nad nimi więcej czasu. Wokół zarabiania w internecie narosło wiele mitów, w które wierzy spore grono ludzi. Dlatego, warto jest rozwiać część z nich, aby ci, którzy chcą zacząć zarabiać w internecie, wiedzieli co jest prawdą, a co tylko mrzonką.

Zarabiać w internecie może każdy

Opinie, że każda osoba może zarabiać w internecie konkretne pieniądze, są mocno przesadzone. W takiej pracy również potrzebne są różne umiejętności oraz wiedza, dlatego nie warto liczyć na lepsze pieniądze, jeśli nie mamy ani jednej, ani drugiej z owych rzeczy. Chcąc zdobyć trochę pieniędzy przez internet, warto jest w pierwszej kolejności poczytać sporo poradników oraz posłuchać rad od rzetelnych osób, które znają od podszewki ową branżę.

W internecie można zarobić łatwo duże sumy pieniędzy

Chyba każdy choć raz, podczas przeglądania stron w internecie natknął się na reklamę typu: ”Kiedyś zarabiał najniższą krajową. Dzisiaj kosi co miesiąc 30 tysięcy złotych. Zobacz jak”. Czy jest to prawda? Oczywiście, że nie. Takie reklamy i poradniki są totalną bzdurą, gdyż zakładają, że każdy bez specjalnego wysiłku będzie w stanie zarabiać ogromne sumy pieniędzy. Prawdą jest, że jest ono możliwe, ale aby osiągnąć w internecie takie zarobki, trzeba włożyć tytaniczną pracę, a przy okazji mieć wiele szczęścia. Na takie pieniądze mogą liczyć ludzie, którzy posiadają kanał na yt o dużych zasięgach, swój własny sklep internetowy czy cieszącego się ogromną popularnością bloga. Jednak dojście do tych rzeczy na pewno nie jest rzeczą łatwą, jak mogą sugerować wspomniane poradniki.

W internecie nie da rady nic zarobić

Kolejna skrajna opinia, która często się przewija w kontekście zarabiania w sieci. Ludzie, którzy wygłaszają takie mądrości, twierdzą, że zarobić to można jedynie w normalnej, tradycyjnej pracy. Wierzą w nie osoby starsze, które nie wychowały się w dobie internetu. Nie rozumieją, że siedząc przed ekranem, można dostawać realne pieniądze. Mit ten jest zdecydowanie nieprawdziwy, a w obecnym świecie coraz więcej osób jest w stanie zarabiać konkretne pieniądze w internecie.

Zarabianie przez internet to głównie ankiety

Duża część ludzi kojarzy zarabianie w internecie z wypełnianiem płatnych ankiet. Bez wątpienia jest to dość popularna metoda, ale zainteresować nią powinny się tylko te osoby, które chcą trochę dorobić dla siebie. Stawki, jakie otrzymuje się za wypełnienie pojedynczej ankiety są stosunkowo niskie. Poza tym ankiety nie przychodzą codziennie, ale tylko od czasu do czasu. Kolejną wadę tego sposobu zarabiania jest konieczność uzbierania danej kwoty, często jest to granica 50 zł. Zdarzają się również oszustwa, a osoba, wypełniająca ankiety, ostatecznie nie dostaje żadnych pieniędzy, gdyż nie może ich wypłacić z portalu. Ankiety w każdym razie nie są głównym źródłem dochodów ludzi, pracujących w internecie, a zajmują się nimi tylko te osoby, które chcą w wolnym czasie trochę dorobić.

Najbardziej opłacalną pracą w internecie jest bycie youtuberem czy influencerem

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie nie chcą zostać już strażakami, podróżnikami czy archeologami. Chcą zostać youtuberami i zarabiać tworząc filmiki na youtube. Obecnie tylko niewielu może się ta sztuka udać, przy jednoczesnym zapewnieniu dla siebie stałego dochodu, które gwarantuje utrzymanie oraz godziwe życie. Czy należy zatem rezygnować z marzeń o zostaniu youtuberem, czy influencerem. Nie, ale pod kilkoma warunkami. Po pierwsze, aby zaistnieć w internecie, należy mieć pomysł na rozwój swojego kanału. Konkurencja jest tak duża, że trzeba tworzyć oryginalne, ciekawe treści, które będą stały na wysokim poziomie. Dlatego, warto jest zainwestować pieniądze w sprzęt, który zapewni jakość dla filmów. Po drugie konieczna jest również odrobina szczęścia i umiejętności znalezienia się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Po trzecie należy być cierpliwym, gdyż kanał na yt czy profil na instagramie należy potraktować jako inwestycje, która przy odpowiednim zarządzaniu oraz szczęściu może w przyszłości dać wymierne korzyści. Warto również pamiętać, że bycie youtuberem czy influencerem nie jest łatwą pracą, a wysoka jakość wymaga także wielkiego wysiłku.

Najwięcej można zarobić na zakładach bukmacherskich

Dla osób zainteresownych w tematyce sportowej, zakłady bukmacherskie mogą wydać się kuszącą opcją. Zwłaszcza kiedy słyszą głosy osób, chwalących się ile to oni nie zarobili, grając zakłady. Prawda jest jednak zgoła inna. Rzeczywiście czasami pojedynczym osobom uda się wygrać dużą sumę, ale zdarza się to stosunkowo rzadko. O wiele częściej tacy ludzie muszą się zmierzyć ze smakiem porażki i przegranych pieniędzy. Czy zatem opłaca się grać zakłady bukmacherskie? Jeśli będziesz to traktować jako sposób na życie, to zdecydowanie nie. Stawiając kupony, bardzo trudno jest regularnie zarabiać, gdyż sport bywa nieprzewidywalny. Bukmacherkę powinno się traktować jako formę rozrywki, aniżeli pracę. W przypadku, gdy mamy trochę wolnych pieniędzy nic nie stoi na przeszkodzie, aby obstawić jakieś wydarzenie czy mecz i poczuć mały dreszczyk adrenaliny.

W internecie można łatwo zarobić poprzez MLM

MLM, czyli multi level marketing to kolejny sposób na zarobek, który w teorii wygląda dobrze, ale efekty nie są bynajmniej zadowalające. Na czym polega? Na polecaniu produtków przez videoczaty. MLM jest opcją, na której można zarobić, ale taka praca nie należy do łatwych i przyjemnych, jak malują to niektóre osoby. Może się również zdarzyć, że zamiast zysku, będziemy stratni. Wybierając to opcję jako formę zarobku, należy poważnie się zastanowić oraz zgłębić dokładnie temat.

W internecie trzeba najpierw zainwestować, aby później móc zarabiać

Kolejny mit, który nie ma żadnego pokrycia z rzeczywistością. Nie ma żadnej potrzeby, aby w żadnym okresie naszej działalności w internecie, wydawać pieniądze. Jedyne, w co należy zainwestować to wiedza, która pomoże nam w późniejszym zarabianiu poprzez internet.

Afiliacja to metoda zarabiania tylko dla niewielu

Metoda, pozwalająca na dochód pasywny, a jednocześnie mogąca zapewnić najwyższy dochód. Warto jednak wiedzieć, że opcja ta jest dostępna dla każdego, gdyż nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, co sugerują niektóre osoby. Jak działa owa metoda? Polega ona na zarabianiu poprzez reklamowanie danego produktu na stronie, dzięki czemu później na nasze konto bankowe przelewana jest prowizja od sprzedaży takiego produktu. Jedyne co trzeba posiadać, aby móc zarabiać z afiliacji to własna strona internetowa czy blog, aby możliwe było umieszczenie linków do reklamodawcy.

Freelancer to łatwa praca, która pozwala zarobić dużo pieniędzy

Najlepiej jest zacząć od krótkiego wyjaśnienia, na czym polega taka praca. Ogólnie mówiąc, freelancer jest to osoba, która wykonuje różne zlecenia, pracując bez etatu. Nie da się zaprzeczyć, że będąc freelancerem, można nieźle zarobić, ale zdecydowanie nie jest to łatwa praca dla każdego. Po pierwsze, aby zostać freelancerem to trzeba mieć umiejętności w danej dziedzinie. Copywriterzy muszą umieć pisać dobrej jakości teksty, graficy powinni tworzyć ciekawe grafiki, a tłumacze potrafić bezbłędnie przetłumaczyć zdania z jednego języka na drugi. Po drugie, to ile uda się zarobić, zależy od wkładu pracy oraz czasu, jaki na to zostanie poświęcony. Dlatego, aby zostać freelancerem, warto jest wyspecjalizować się w danej dziedzinie, aby móc liczyć na regularne zlecenia.

Mitów, które narosło na przestrzeni lat odnośnie zarabiania w internecie jest sporo, a przedstawione powyżej to tylko garstka z nich. Dużo osób próbuje wykorzystać ludzi, którzy są zainteresowani pracą w sieci, oferując im swoją pomoc, która może skończyć się stratą finansową, a także mówiąc bzdury, które nie mają pokrycia z rzeczywistością. Należy uważać na niektóre poruszane powyżej kwestie, a jest prawdopodobne, że w przyszłości zarabianie w internecie stanie się faktem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>