Biznes
23 sie. 2021

Ile można zarobić na YouTube w 2021 roku?

Ile można zarobić na YouTube w 2021 roku?

Internet daje coraz więcej możliwości. Stał się nie tylko źródłem wiedzy, umożliwił kontakty z innymi ludźmi, ale przede wszystkim sprawił, że można dzięki niemu zarabiać pieniądze. W ostatnim czasie praca zdalna stała się czymś w pełni naturalnym, jednak zarabianie przez Internet istnieje od wielu lat. YouTube to jedna z opcji, która pokazuje, że bez konieczności wychodzenia z domu można stworzyć sobie naprawdę godne źródło zarobku. Co więcej, istnieją osoby, które w niedługim czasie stały się milionerami dzięki właściwie opracowanej strategii działania, ale tak naprawdę drogą do sukcesu jest wytyczenie celu i systematyczna praca nad stworzonym przez siebie kanałem.

Jak zarabiać na YouTube?

Kluczem do sukcesu jeśli chodzi o zarabianie na YouTube jest odpowiedni content. Warto postawić na filmy, które będą miały ponadczasową treść, gdyż dzięki temu mimo upływającego czasu, wciąż wiele osób będzie do nich wracało, czy też będą zgodne z wyszukiwaniami. Świetnie sprawdzają się zarówno poradniki, wskazówki, ale również kanały związane z pasjami jak motoryzacja czy ogrodnictwo. Postawienie na to, czym się interesujemy, sprawi, że zarówno na samym początku wymyślanie poszczególnych tematów dla filmów nie będzie stanowiło problemu, jak i w późniejszym czasie będzie to proste.

Zarabianie na YouTube może odbywać się na kilka sposobów, dlatego w zależności od tematyki kanału, ale również grupy docelowej będzie zależało, która z opcji sprawdzi się najlepiej. O ile początki będą wydawały się trudne, to jednak moment, w którym zacznie przybywać zainteresowanych, będzie tym, w którym pojawi się także motywacja do dalszego działania. Wiele osób obawia się, że nie będzie potrafiło zgromadzić chętnych, jednak warto postawić zarówno na ciekawe tematy, jak i odpowiednie tytuły, które zaciekawią. Ponadto duże znaczenie ma także pozycjonowanie, dlatego właściwe otagowanie treści sprawi, że pojawią się całkiem nowi widzowie. Przy każdym filmie warto zachęcić do subskrypcji, jak i również pozostawieniu łapki w górę, ponieważ w ten sposób można zdobywać zasięgi, ale także zwiększać zasięgi.

Można promować swój kanał w mediach społecznościowych. W ten sposób uda się zwiększyć zasięgi. Tym większe ma to znaczenie, jeśli trafimy z ciekawymi tematami, które zainteresują większą ilość osób. Zarabianie jeszcze nigdy nie było tak proste, dlatego warto zadbać nie tylko o regularność pojawiania sie kolejnych materiałów, ale i ich stronę merytoryczną. 

Rodzaje współpracy na YouTube

W ostatnim czasie zwiększa się ilość nowych kanałów. Jednocześnie należy zauważyć, że tylko niektóre z nich przetrwają tak zwaną próbę czasu. Wielu twórców szybko traci zapał do tworzenia nowych treści, dlatego na początku warto zaplanować sobie tematykę kolejnych filmów, jak i również przygotować treści tak, by mieć jakiś zapas. Wtedy nie tylko znacznie łatwiej będzie utrzymać systematyczne pojawianie się kolejnych materiałów, ale przede wszystkim można zainteresować kolejnych widzów. W jaki sposób można zarabiać na YouTube?

Reklamy- jedna z popularniejszych opcji. Generalnie użytkownik zarabia na wyświetlaniu reklam, które pojawiają się zarówno przed jak i w trakcie trwania filmików. Warto zadbać nie tylko o to, by sam materiał trwał przynajmniej kilkanaście minut, ponieważ dzięki temu użytkownik poczuje się zainteresowany, a jednocześnie znacznie chętniej obejrzy reklamy. Dobrym rozwiązaniem będzie także zachęcenie do oglądania reklam, gdyż przyczynia się to do wspierania rozwoju kanału, a tym samym przygotowywania nowych treści na interesujący temat. Dużym błędem popełnianym przez początkujących jest umieszczanie ogromnej ilości reklam w każdym z filmów. Niestety, w ten sposób nie tylko nie zarobi się większych pieniędzy, ale skutecznie można zniechęcić potencjalnych zainteresowanych do oglądania filmu. Dlatego tak duże znaczenie ma nie tylko długość i ciekawości prezentowanych treści, ale dopilnowanie, by reklamy nie przeszkadzały w oglądaniu.

Wspieranie– dużym zainteresowaniem cieszy się wspieranie ulubionych YouTube’rów. Odbywa się to za pomocą comiesięcznych wpłat, dzięki temu ma się dostęp do wielu ciekawych treści. To interesujące rozwiązanie, jednak na samym początku warto skupić się na zbudowaniu grupy zainteresowanych. Dopiero w momencie, gdy kanał będzie posiadał już pewną grupę odbiorców, można zaproponować opcję wspierania. W ten sposób dodatkowe treści będą dostępne tylko dla tych, którzy zdecydują się na wpłatę comiesięcznej kwoty. Oczywiście istnieją dwie możliwości, pierwsza z nich to wcześniejszy dostęp do treści dla właśnie tej grupy. Natomiast coraz więcej twórców decyduje się na udostępnianiu dodatkowych materiałów, tylko i wyłącznie dla wspierających. Jest to więc szansa na poznanie życie prywatnego, czy też dostęp do informacji, które nie będą znane szerszej publiczności.

Półka z produktami- z tego rozwiązania mogą korzystać osoby, które już zdążyły rozwinąć skrzydła jeśli chodzi o prowadzenie swojego kanału i zdobyły sporą grupę stałych widzów. Półka z produktami to możliwość zakupienia oficjalnych gadżetów konkretnego twórcy, które są wyświetlane na stronie, na której prezentowane są filmy. Najpopularniejsi właściciele kanałów na YouTube często wypuszczają kubki czy koszulki z logo, czy też swoimi autorskimi tekstami. W ten sposób widzowie mają szansę nie tylko zdobyć gadżety ulubionego twórcy, ale przede wszystkim mogą go wspierać, co przyczyni się do szybszego rozwoju.

Supernaklejki i superczat- to propozycja dla najlepszych fanów. Płacą oni za możliwość wyróżnianie swoich wiadomości na czacie. To dość popularna forma, szczególnie jeśli kanał cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a fani chcą zostać zauważeni. Wiadomo, że czasami publikacje cieszą się dużym wzięciem, a ilość komentarzy jest na tyle duża, że tylko i wyłącznie w ten sposób można będzie zwrócić swoją uwagę ze strony autora filmu.

YouTube Premium- zachęcanie do pozostawiania łapek w górę, czy też subskrypcji może przedłożyć się na zwiększenie dochodu. Im więcej osób, które subskrybują kanał, tym większe zarobki. Przede wszystkim jednak należy zauważyć, że tylko część z opłat za takie działanie przekazywane jest do twórcy.

Lokowanie produktu- jeśli kanał cieszy się dużym zainteresowaniem, pojawiają się oferty współpracy. W zamian za polecenie jakiegoś produktu czy przetestowanie go twórca otrzymuje wynagrodzenie, które zostało z góry ustalone. Celem filmiku promującego jest nie tylko przedstawienie danego produktu, ale przede wszystkim zachęcenie do zakupu. Często łączy się to z kodem rabatowym dla zainteresowanych. Zdarza się, że są to pojedyncze filmiki, jednak najlepsi posiadacze kanałów na YouTube mogą liczyć na stałe współprace, a tym samym również określony procent od sprzedanych produktów, przy których zostanie użyty kod rabatowy. Wiadomo, że jest to atrakcyjne rozwiązanie, jednak polecanie zbyt dużej ilości produktów może skutkować brakiem wiarygodności. Dlatego warto w tym wszystkim zachować umiar, a przede wszystkim szczerze pokazywać nie tylko zalety, ale również i wady danego produktu. To ważne, by ustalić tę opcję przy podpisywaniu umowy, gdyż będzie to miało ogromny wpływ na wiarygodność nie tylko twórcy, ale i całego kanału.

Niezależnie od wybranej formy zarobku, należy pamiętać o tym, że na samym początku warto postawić na ciekawe treści i ich regularne pojawiania się na kanale. W ten właśnie sposób uda się wzbudzić zainteresowanie, jak i również zbuduje się konkretną grupę odbiorców. Dlatego przydaje się nie tylko lista kolejnych kanałów, ale przede wszystkim zapas treści, które można będzie umieścić w sytuacji, gdy nagle nie zdążymy nagrać kolejnego filmu, czy też nastąpi jakieś opóźnienie. Doskonałym rozwiązaniem będzie zachęcanie do wspierania, pozostawiania łapek w górę, czy też wszelkiej aktywności ze strony widzów. Wielu twórców inwestuje w przeróżnego rodzaju konkursy, czy też zadaje pytania, zachęcając do pozostawiania komentarzy, ponieważ w ten sposób można z łatwością zwiększać zasięgi.

Przykłady osób, które zarabiają z YouTube w Polsce

Dużym zainteresowaniem cieszą się kanały o treści rozrywkowej. Jednak warto zauważyć, że wszelkiego rodzaju poradniki także znajdują ogromną grupę odbiorców. Wiele zależy od tego, dla jakiej publiczności skierowane są treści, ale i sam sposób ich przekazywania będzie wpływał na zainteresowanie.

Ekipa Friza- to przykład kanału rozrywkowego, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Grupą odbiorców są młode osoby, dlatego też treści są lekkie. Pojawiają się nawet teledyski z ich piosenkami, czy też ostatnia głośna kampania lodów z logo.

UlaPedantula- to przykład kanału z poradami na temat prowadzenia domu, utrzymania w nim czystości. Miejsce, w którym właściwie każda kobieta będzie mogła znaleźć treści dla siebie. Można się dowiedzieć zarówno jak szybko posprzątać po imprezie, ale także jak wybawić trudne plamy czy dbać o ogródek warzywny.

Prosta Ekonomia- kanał o tym, jak zarządzanie budżetem domowym czy firmowym może stać się łatwiejsze, jeśli będzie się stosowało określone zasady. To bardzo ważne, ponieważ wiele osób nie ma pojęcia o tym, w jaki sposób oszczędzać, jak zarządzać swoimi pieniędzmi, by na wszystko wystarczyło.

Ogród na co dzień – kanał o ogrodnictwie. Pokazuje proste patenty na to, by móc cieszyć się pięknym otoczeniem domu. Porady o tym, jak pielęgnować poszczególne rośliny, ale przede wszystkim o tym, w jakim miesiącu dokonywać danych przycięć czy pielęgnacji to ogromna pomoc nie tylko dla początkującego ogrodnika.

Przykłady osób, które zarabiają z YouTube za granicą

 Poza granicami naszego kraju równiez można odnieść sukces na YouTube. Często są to znacznie większe kwoty, ponieważ podatki są mniejsze, a kwoty które przekazywane są twórcom znacznie wyższe.

Ryan Kaji- to obecnie najlepiej zarabiający twórca na platformie YouTube. Dziesięcioletni Amerykanin dorobił sie milionów, głownie z umów licencyjnych. Prezentuje zarówno produkty wyposażenia wnętrz, jak i maski czy krótkofalówki. Ma fanów nie tylko w swoim kraju, ale na całynm świecie. Ryan jest dowodem na to, że można odnieść sukces bez względu na wiek czy contnet. 

Dude Perfect- to grupa przyjaciół, którzy zdobyli popularność dzięki swojej pasji do agrobatyki. Ponadto oddają się innej pasji, a mianowicie jest to bicie kolejnych rekordów Guinnessa.  Obecnie dorobili się wielu milionów, a zainteresowanie ich kanałem wciąż rośnie.

Anastazja Radzińskaja – to kanał młodziutkiej Rosjanki, która cierpi na porażenie mózgowe. Popularność zyskała dzięki śmiesznym filmikom, które nagrywa wraz ze swoim ojcem. Dziewczynka odniosła sukces mimo swojej choroby, dlatego jest doskonałą motywacją do działania dla wielu osób na całym świecie.

Ile można zarobić na YouTube?

Bardzo trudno jest określić, ile właściwie można zarobić z YouTube. Średni zarobek twórcy szacowany jest na około 10 000 złotych miesięcznie. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno kanały z kategorii gaming, jak i lifestyle czy poradniki. Z pewnością duże znaczenie ma nie tylko to, czy w danym miesiącu pojawiła się oferta pojedynczego lokowania produktu, czy też dodatkowa współpraca na dłuższy czas. Ilość subskrybentów, zainteresowanie poszczególnymi treściami, czy też sposoby zarabiania także mają kluczowe znaczenie dla zarobku. Prawdą jest, że dla wielu YouTube jest jedynie dodatkową formą zarobku, podczas gdy istnieje mała grupa osób, które z tego źródła się utrzymują, a nawet są w stanie postawić własny dom, czy też prowadzić naprawdę luksusowe życie. Jeśli ktoś ma pasję, to warto zastanowić się nad stworzeniem własnego kanału. Początkowa pasja może stać się dodatkowym źródłem dochodu, a jednocześnie wspaniałą motywacją do poszerzenia wiedzy z określonej dziedziny.  

Sposobem na zwiększenie zarobków na YouTube jest skierowanie swoich treści również do zagranicznych odbiorców. Można to wykonać za pomocą napisów w języku angielskim, które umożliwią wzbudzenie zainteresowania w innych krajach. Ponadto tworzenie materiałów, które będą ponadczasowe sprawi, że filmiki wraz z biegiem czasu będą wzbudzały ciekawość. Dobrze sprawdzają się zarówno akrobacje, śmieszne filmiki, jak i covery największych hitów. Warto zastanowić się nad swoimi pasjami, ponieważ to właśnie z nich można będzie uczynić sposób na dodatkowy zarobek, który z czasem może stać się głównym źródłem utrzymania. Już tysiąc pierwszych substrybentów będzie mogło sprawić, że pojawią się pierwsze pieniądze z tego źródła. Zdobyta motywacja pozwoli na rozwinięcie skrzydeł, tym samym pomoże w osiągnięciu wspaniałego sukcesu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>