Biznes
05 paź. 2020

Czy inwestowanie w kryptowaluty ma dzisiaj sens?

Co musimy wiedzieć o inwestycjach w kryptowaluty? Czy są one opłacalne?

Rok 2020 to niewątpliwie okres, który możemy oceniać przez pryzmat pandemii koronawirusa, odciskającej swoje piętno na niemal każdym zakątku świata. Rynki finansowe z uwagi na wpływ zagrożenia chorobowego nieustannie skaczą w różnych kierunkach, które trudno okiełznać. Nie inaczej sytuacja wygląda, jeżeli spojrzymy na rynek kryptowalut. Jednakże z uwagi na powszechną destabilizację finansową, coraz więcej osób szuka alternatywnych źródeł inwestycyjnych dla materialnych dóbr, które ulegają największym wahaniom cenowym. Największa liczba ludzi zwraca się teraz w kierunku inwestowania w dobrze prosperujące akcję oraz oczywiście najpopularniejsze z kryptowalut. Każda osoba, która interesuje się przyszłością opłacalnych inwestycji, powinna zagłębić się w temat dzisiejszego pieniądza cyfrowego, który odnosi coraz większe sukcesy i otwiera tak wiele perspektyw zarówno dla przedsiębiorstw, jak i prywatnych inwestorów. Przyjrzyjmy się zatem kilku kryptowalutom, które mają się dobrze mimo całego zamieszania w 2020 roku.

Bitcoin

Bitcoin to prawdziwy praojciec kryptowalut Waluta ta jest najstarszą i najdłużej utrzymującą się na rynku kryptowalutą. Można bez wątpienia powiedzieć, że cały rynek jest w pośrednim sensie zależny od bitcoina. Najwięksi z inwestorów nieustannie śledzą wahania ceny bitcoina, z uwagi na to, jak zawrotne sumy osiąga w dzisiejszych czasach. Ogromne ilości bitcoinowych górników starają się wydobywać niewielkie skrawki bitcoina każdego dnia, aby w niedalekiej przyszłości, postarać się go spieniężyć za dobrą stawkę. Bitcoin cieszy się wciąż ogromną popularnością. Każdego dnia giełdy kryptowalut wykonują setki transakcji między portfelami bitcoinowymi. Nie przesadzimy, jeżeli uznamy, że bitcoin to bazowa kryptowaluta, która nadal rządzi giełdami. Dodatkowo zarówno cena, jak i prognozy dotyczące bitcoina wskazują na to, że pozostanie tak jeszcze przez długi czas. Świat kryptowalut nie mógłby się obejść bez bitcoin, dlatego też zajmuje on pierwsze miejsce na liście kryptowalut, które każdy początkujący i zaawansowany inwestor powinien wziąć pod uwagę. Dla wielu osób sam fakt myślenia o kryptowalutach sprowadza ich myśli do bitcoina. Ogromny popyt sprawia, że niemal wszyscy mamy go na myśli, gdy pomyślimy o cyfrowych pieniądzach. Niedoświadczeni inwestorzy nie powinni martwić się dzisiejszą ceną bitcoina, ponieważ nie muszą kupić jego całości. Giełdy pozwalają na kupno części kryptowaluty, dlatego też każdy może kupić pewną część jednego bitcoina, która będzie odpowiadała jego aktualnym możliwościom inwestycyjnym.

Ethereum

Ethereum to kolejna z dobrze usytuowanych kryptowalut na dzisiejszym rynku. Waluta ta stała się najbardziej popularna w okolicy 2017 roku, ponieważ cena tej kryptowaluty wzrosła wówczas z mizernej stawki 45 pln do ponad 3400 pln. Tak ogromny zwrot inwestycyjny sprawił, że kryptowaluta odmieniła życia niektórych początkujących inwestorów. Obecna cena Ethereum nie utrzymuje się jednak w tak wysokim pułapie. Dzisiaj jego wartość waha się między 1100 pln i 1500 pln. Mimo wszystko nadal zajmuję drugą pozycję, jeżeli mówimy o popularności na rynku walut cyfrowych. Ethereum to waluta nazywana przez niektórych kryptowalutąnowej generacji z powodu zupełnie nowych funkcji, które zostały wniesione na rynek za jej pośrednictwem. Wraz z wprowadzeniem Ethereum rynek uzyskał możliwości kreacji tokenów, które służyły do operowania inteligentnych kontraktów. Ethereum zdaje się przyszłościową kryptowalutą. W prognozach sprzed kilku lat oszacowano, że rok 2020 będzie czasem idealnym na wprowadzenie ulepszonej wersji, czyli Ethereum 2.0. Aktualnie jednak z uwagi na burzliwą sytuację rynkową, plany z Ethereum 2.0 przeniesiono na rok 2021.

Nowy projekt ma za zadanie zwiększyć skuteczność związaną z obsługiwaniem transakcji i przede wszystkim znacznie zwiększyć ich ilość. Dodatkowo ulepszony projekt ma wprowadzić o wiele ciekawsze rozwiązania techniczne, które do tej pory nie są znane osobom działającym na rynku kryptowalut. Nowe rozwiązania techniczne mają być wprowadzane systematycznymi etapami. Prawdopodobnie będziemy mogli zapoznać się z pierwszymi nowinkami już w roku 2022. Jak zatem powinniśmy spojrzeć na przyszłość Ethereum? Plany związane z ulepszeniem technologii tej waluty cyfrowej dają nam do zrozumienia, że zespół odpowiedzialny za monetę nieustannie się rozwija, co bardzo dobrze świadczy o możliwościach waluty.

Chainlink

Chainlink jest kolejnym z projektów, które należy wziąć pod uwagę, jeżeli chcemy zanurzyć się w świat inwestycji. Chainlink nie tylko zdołał kilka razy osiągnąć rekordowe stawki w 2020 roku, ale także oferuje nowoczesne rozwiązania, których brakuje w innych, mniej popularnych kryptowalutach. Dlaczego jednak powinniśmy liczyć na to, że Chainlink ma potencjał, aby zaskoczyć rynek w przyszłości? Przede wszystkim z uwagi na to, że jest wykorzystywany w sektorze farmaceutycznym, który generuje ogromne ilości funduszy. Dodatkowo warto mieć na uwadze to, że zespół odpowiedzialny za Chainlink jest otwarty na wszelkie kolaboracje, co zwiększa jego szansę na zaistnienie w przyszłości.

Zalety i wady inwestowania w kryptowaluty. Wszystko na temat ryzyka inwestycyjnego w świecie cyfrowego pieniądza.

Od początku powstania pierwszych kryptowalut ich kursy najczęściej były określane czystym hazardem. Musimy wprawdzie przyznać, że do dzisiaj niewiele zmieniło się w tej kwestii. Każda osoba zainteresowana inwestowaniem w elektroniczne pieniądze, powinna zdawać sobie sprawę z tego, że wszystkie kryptowaluty mają ogromny potencjał zwrotu, ale także wiążą się z ryzykiem utraty zainwestowanych oszczędności. Rynek kryptowaluty jak niemal żaden inny charakteryzuje się ogromną zmiennością, która z roku na roku przynosi inne rezultaty. Każda osoba powinna zdawać sobie z tego sprawę i lokować swoje pieniądze w odpowiedzialny sposób. Istnieje jednak duży plus, który wiąże się z tym rynkiem. Kryptowaluty były, są i będą łatwodostępnym źródłem inwestycyjnym. Niezależnie od tego, czy duża firma poszukuje miejsca na ulokowanie swojego kapitału, czy też osoba prywatna zarządzająca niewielkimi oszczędnościami, każdy jest dobrym kandydatem na inwestycję w waluty cyfrowe. Na jakie zalety inwestycji warto zwrócić uwagę?

Ogromny potencjał zwrotu zainwestowanych pieniędzy

Zapewne wiele osób zastanawiało się wielokrotnie nad tym, co tak bardzo przyciąga ludzi do inwestowania w kryptowaluty i dlaczego zainteresowanie nieustannie rośnie? Jedna ze statystyk przedstawia odpowiedź w bardzo prosty sposób. Warto pochylić się nad przykładem bitcoina. Osoba, która zainwestowała w bitcoina około 4000 pln w 2013 roku, dzisiejszego dnia byłaby posiadaczem kwoty przekraczającej półtora miliona. Bitcoin na przestrzeni lat pokazał inwestorom z całego świata, jak ogromna moc drzemie w łańcuchu walut cyfrowych. Ostatnie notowania statystyk ICO przedstawiają niezwykle korzystne zwroty. Niedroga dziś kryptowaluta znana pod nazwą Stratis w rok po jego stworzeniu podrożał o 63 000%. Podobnym sukcesem mogła przez pewien czas cieszyć się waluta Spectrecoin, która na początku stycznia podrożała o 13 000% w porównaniu do swojej pierwotnej ceny.

Kryptowaluta to ogromna płynność pieniężna pomimo niewielkich przedziałów czasowych

Z uwagi na to, jak wiele zmiennych istnieje w świecie kryptowalut najlepiej porównać je do inwestowania naszego kapitału w akcje podwyższonego ryzyka. Warto mieć świadomość dotyczącą tego, że każdy start up kryptowaluty, musi znaleźć ludzi, którzy będą skłonni odkupić kapitał lub przynajmniej jego część. Oznacza to, że cyfrowe pieniądze, nawet te, które generują dzisiaj ogromne sumy pieniędzy, bardzo często na początku zależne są od dzieła przypadku. Żadna ze strategii nie pozwoli w pełni opanować tego, co może wydarzyć się na rynku w przeciągu kolejnych kilka miesięcy. Wprawdzie niektóre zmiany są tak dynamiczne, że nie możemy być pewni co do wydarzeń w trakcie przyszłych dwóch tygodni. Jeżeli jednak ICO pozwoli na zbudowanie sieci i zgromadzi zainteresowanie wokół danej kryptowaluty, staje się ona niemal natychmiastowo źródłem płynnego obrotu pieniądza. Oznacza to, że wraz z zakupem kryptowalut wiąże się ogromne ryzyko, ale także nieograniczony potencjał inwestycyjny, którego nikt nie jest w stanie do końca przewidzieć.

Dobrze sprecyzowany kierunek działania

Kryptowaluty są rynkiem, w którym drzemie potencjał o wiele większy od niektórych zasobów materialnych oraz akcji spółek, a nawet ogromnych firm na rynku. Jak należy na to patrzeć? Każdemu, kto regularnie inwestuje, w końcu przytrafi się utrata pewnej części kapitału. Niektóre z inwestycji są po prostu spisane na niepowodzenie, o czym należy pamiętać i wliczyć w ryzyko. Okazuje się jednak, że, nawet gdy dana osoba traci w trakcie inwestowania w kryptowaluty, nie oznacza to, że w przyszłości los się do niej nie uśmiechnie. Warto zwrócić uwagę na to, że grupy odpowiedzialne za wprowadzenie nowej kryptowaluty na rynek nieustannie walczą o zwiększenie jej pozycji na rynku i przełamanie startowego obrotu, który zazwyczaj oscyluje w niskich kwotach. Założyciele każdej nowej kryptowaluty jeszcze przed wprowadzeniem jej na rynek muszą zdobyć pewne zaplecze, które sprawi, że nowa waluta będzie miała szansę wejść na rynek. Dzięki takim działaniom wprowadzanie kryptowalut jest zależne od wielu losowych czynników. Oznacza to, że cena może zaliczyć nagły upadek, ale także równie dynamicznie podnieść się z kolan i ustanowić nowy rekord. W przypadku utraty pieniędzy podczas inwestycji w akcje spółek inwestor rzadko może liczyć na to, że będzie miał jeszcze kolejną dobrą okazję na odrobienie strat.

Największe wady związane z inwestowaniem w kryptowaluty

Porównując rynek walut elektronicznych z klasyczną giełdą inwestycyjną oraz inwestycją w nieruchomości, kryptowaluty są o wiele bardziej zmienne, przez co nawet ludzie, którym udało się kupić walutę w dobrym momencie po niskiej cenie i zauważyli jej wzrost, nie mogą mieć pewności, że jest to odpowiedni moment na to, aby sprzedać swoje udziały. Pomimo tego, że klasyczne możliwości inwestycyjne nie oferują tak rozległych możliwości, trzeba im przyznać, że są o wiele bardziej stabilne. Żaden z użytkowników nie może przewidzieć tego, że niedroga waluta, którą zakupił po roku, może być warta kilkanaście tysięcy więcej. Ze statystyk wiemy jednak, że takie sytuacje mają miejsce.

Warto wspomnieć również o tym, że cyfrowy rynek wypełniony jest ogromną niepewnością nie tylko z uwagi na wahania w cenach. Wykwalifikowani hakerzy mogą sprawić, że inwestorzy stracą swoje dobra. Ataki hakerskie, które pozbawiły ludzi fortuny, są niezwykle rzadkimi incydentami, jednak biorąc pod uwagę realne zagrożenia, nie możemy wykluczyć tego, że ktoś w cyfrowym świecie mógłby pozbawić nas pieniędzy skutecznym atakiem hakerskim.

Prawdziwa wartość każdej kryptowaluty polega na zbudowaniu silnego produktu, z którego będzie chciała korzystać znaczna sieć użytkowników. Jeśli jednak sieci te albo nie przyciągną użytkowników, albo nigdy nie nakłonią użytkowników do faktycznego korzystania z platformy, cena waluty prawdopodobnie spadnie.

Jak dokonać swojej pierwszej inwestycji? Poznaj BitBay

Bez względu na to, czy jesteś zaawansowanym przedsiębiorcą, który ma za sobą nie jedną transakcję przeprowadzoną za pośrednictwem kryptowalut, czy też szukasz sposobu na zrealizowanie swojej pierwszej w życiu inwestycji, musisz zacząć od zaufanej giełdy z licencją, która uwierzytelnia jej bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, jaka kryptowaluta leży w zasięgu twoich zainteresowań, warto wypróbować giełdę BitBay, która ma do zaoferowania dostęp kupna oraz sprzedaży kilkunastu popularnych na dzisiejszym rynku kryptowalut. Dodatkowo giełda oferuje użytkownikom przejrzysty panel, który umożliwia stałe monitorowanie zmian w cenach interesującej ich kryptowaluty. Menu dostępne jest w dwóch wersjach. W standardowej oraz zaawansowanej dla osób mających doświadczenie na giełdzie kryptowalut. Włączenie opcji “Pro” umożliwia wzbogacenie panelu o dodatkowe funkcje, które umożliwiają pozyskanie jeszcze dokładniejszych informacji o aktualnym stanie rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>