Biznes
07 paź. 2020

Bitbay – giełda kryptowalut warta polecenia

BitBay – giełda bitcoin – dlaczego jest najlepsza?

BitBay jest godną zaufania, bezpieczną i prostą w obsłudze giełdą. Z pewnością jest najlepszą, dostępną w naszym kraju. Dlaczego? Prezentując jej opis przedstawimy zalety, które przekonają każdego.

Czym jest giełda kryptowalut? 

Giełda kryptowalut jest internetowym serwisem transakcyjnym przeznaczonym do handlu kryptowalutami takimi jak bitcoiny.

Z uwagi na ryzyko transakcyjne oraz ryzyko związane z ewentualną kradzieżą danych osobowych, giełda jest wyposażona w szereg rozmaitych zabezpieczeń, chroniących użytkowników zarówno przed utratą środków jak i utratą tożsamości. 

Ponadto platforma zapewnia dostęp do najistotniejszych informacji rynkowych, aktualnych wartości poszczególnych kryptowalut, wycen, trendów i wolumenów. 

Serwis jest utworzony tak, by mogli korzystać z niego zarówno doświadczeni traderzy jak i osoby początkujące. 

Giełda kryptowalut – ogólne zasady działania

Kryptogiełda daje uczestnikom możliwość przeprowadzania inwestycji na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na wykupie kryptowaluty od samej giełdy. W takim przypadku z rachunku bankowego uczestnika transferowane są fizyczne środki i wymieniane na wirtualne waluty zgodnie z bieżącą wyceną. Wiąże się to oczywiście z pobraniem opłat manipulacyjnych związanych z nabyciem cyfrowej waluty. 

Druga metoda polega na skojarzeniu osób kupujących i sprzedających waluty i umożliwieniu im przeprowadzania transakcji wymiany. Całość inwestycji przeprowadzana jest w postaci aukcji lub bezpośredniego zlecenia. 

Giełda w tym przypadku odgrywa jedynie rolę pośrednika, który czuwa nad bezpieczeństwem przeprowadzanych transakcji. 

Jedną z najlepszych i najpopularniejszych giełd kryptowalutowych, zarówno pod względem wolumenów jak i ilości użytkowników jest platforma BitBay. 

Giełda Bitbay – początki

Platforma BitBay debiutowała w Polsce w 2014 roku. Jej założycielem jest Sylwester Suszek- członek Polskiego Stowarzyszenia Bticoin. W maju 2018 roku BitBay przeniósł swoją działalność na Maltę. Natomiast od 1 listopada obsługę platformy przejęła firma BB Trade Estonia OÜ z licencją w Estonii.

W 2015 roku powstała druga, udoskonalona wersja systemu. Zostały zreformowane procedury i wprowadzono różnego typu ułatwienia dla użytkowników. Rozszerzono też zakres dostępnych walut. BitBay rozpoczął też powiększać zasięg swojej działalności, otwierając drugi oddział w Amsterdamie. 

Z początkiem 2016 roku rozpoczęto prace nad nową wersją platformy. Wprowadzono takie nowości jak: Kantor Bitcoin oraz Płatności Bitcoin. Debiut najnowszej wersji miał miejsce pod koniec września 2017 roku. 

Platforma BitBay – dzisiaj

Dzisiaj BiaBay jest trzecią co do wielkości kryptogiełdą w Europie. Dziennie prawie milion osób przeprowadza transakcje, mając do dyspozycji ponad trzydzieści kryptowalut. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż dzisiejsza platforma umożliwia użytkownikom wpłaty i wypłaty w takich walutach jak: USD, EUR, GBP i PLN.

BitBay mistrz wśród profesjonalistów 

Dzisiaj BitBay stanowi wiarygodny i mistrzowski system dla profesjonalnych traderów. Przede wszystkim dlatego, że platforma została wyposażona w wysokorozwinięte, fachowe wskaźniki, w tym takie jak MACD czy RSI, ułatwiające spekulacje co do przyszłej ceny danych kryptowalut. Użytkownicy mają również do dyspozycji różne rodzaje wykresów, w tym między innymi najbardziej popularne świece czy słupki. Dodatkowym atutem interfejsu jest możliwość obserwowania kilku rynków jednocześnie w tym samy czasie, a także opcja rysowania, dokonywania pomiarów i porównywania z wzorcami. 

Największą zaletą platformy jest jej prosta obsługa przy zachowaniu funkcjonalności i dostępu do wielu narzędzi. 

Dzięki uruchomieniu Kantoru Bitcoin, traderzy mogą bezpośrednio kupować i sprzedawać Bitcoiny czy Litecoiny. Ponadto mają dostęp do bieżących kursów. Wprowadzono też usługę BitBay Pay, dzięki której płatności można dokonywać z każdego miejsca na świecie. Z kolei usługa BitBay Cash umożliwia wymianę gotówki na kryptowaluty. 

Jak rozpocząć inwestowanie na BitBay?

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia inwestycji na kryptowalutach jest rejestracja i założenie konta na platformie. Początkowo wystarczy jedynie podać adres e-mail lub skorzystać z możliwości automatycznej rejestracji oferowanej przez Google. Na podany adres mailowy jest wysyłana wiadomość z prośbą o aktywację konta. Dopiero po aktywacji następuje właściwa rejestracja.Jest to moment, w którym należy też ustalić login, hasło oraz PIN do kontaktu z infolinią. 

Kolejnym etapem jest weryfikacja konta. W tym celu należy wysłać drogą elektroniczną skany dwóch dokumentów, potwierdzających tożsamość. Może to być dowód osobisty i paszport. 

Dodatkowo należy przesłać skany dokumentów potwierdzających adres zamieszkania. Dokumenty takie nie mogą być starsze niż pól roku. W tym celu można skorzystać z rachunku za prąd, wodę, telefon czy gaz. Może to być też skan umowy z bankiem, firmą ubezpieczeniową, a nawet umowa kupna/sprzedaży pojazdu mechanicznego czy umowa najmu mieszkania.  

Po potwierdzeniu danych osobowych użytkownik otrzymuje dostęp do pełnej funkcjonalności platformy. 

Pierwsze inwestycje – zaczynamy 

Po uzyskaniu pełnego dostępu do platformy można rozpocząć inwestycje. W tym celu należy zasilić konto. BitBay daje możliwość zakupu lub sprzedaży kryptowalut w złotówkach, euro, dolarach lub funcie brytyjskim.

Po zasileniu konta można rozpocząć handel. Po przejściu do zakładki ”Giełda”, można skorzystać z szybkiej transakcji. Wówczas system wybierze najciekawsze propozycje spośród tych najlepszych, dostępnych na platformie. Z kolei po zakończeniu transakcji środki pojawią się na koncie, w walucie w której przeprowadzana była inwestycja. Środkami tymi można oczywiście dowolnie dysponować. Mogą posłużyć do kolejnych transakcji, zostać przelane do innej osoby, mogą też zostać wypłacone. 

Pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa-inwestuj z głową

Rynek kryptowalut jest bardzo dynamiczny. Często występują spore wahania kursów na przestrzeni krótkiego czasu. Dlatego zawsze należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i inwestowaniu jedynie części wpłaconego kapitału. Ponieważ nieznajomość rynku, brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności może wiązać się z utratą wpłaconych środków. Dlatego przed podjęciem działań warto skorzystać z możliwości szkoleń, poszerzenia wiedzy, odpowiedniego przygotowania i przećwiczenia przed wejściem na realny rynek.

Ponadto zawsze należy brać też pod uwagę niewielkie, ale jednak ryzyko upadku lub niewypłacalności giełdy. I przede wszystkim należy kłaść nacisk na przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z serwisu. Właściwym przechowywaniu loginu, hasła i pinu by nie przedostały się w niepowołane ręce. Dobrze jest też stosować systematyczną zmianę hasła.

Wszystkie te czynności chronią przed włamaniem na konto, dokonaniem nieautoryzowanych transakcji oraz podejmowaniem błędnych decyzji inwestycyjnych.

Zawsze należy pamiętać o zachowaniu zasad dywersyfikacji portfela inwestycyjnego i inwestowaniu z głową. To z kolei z pewnością zaowocuje wysokimi zyskami i ochroną przed utratą kapitału.

BitBay – podsumowanie

Obecnie na giełdzie BitBay można handlować 36 kryptowalutami. Sam serwis jest dostępny w języku polskim. Obsługuje PLN, EUR, USD oraz GBP. Założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Prowizja pobierana jest dopiero przy zakupie bądź sprzedaży wirtualnych walut, a także zleceniu wypłaty środków.  Cennik opłat jest dostępny na platformie. Zatem warto się z nim zapoznać. Do dodatkowych opłat należą jeszcze opłata maker, naliczana przy zleceniu zakupu lub sprzedaży krypyowalut. Jej wysokość uzależniona jest od obrotu i maksymalnie może wynieść 0,30% wartości transakcji. I opłata taker związana z kupnem lub sprzedażą kryptowalut dostępnych na platformie. Jej wysokość z kolei może wynieść maksymalnie 0,43%. 

Wnioski i opinie o BitBay

Giełda BitBay chlubi się zaufaniem w branży. Jest też zdobywcą wielu nagród. Dodatkowym atutem przekonującym do korzystania z BitBay jest masa pozytywnych opinii i komentarzy użytkowników. 

Olbrzymią zaletą jest też prosty w obsłudze, intuicyjny interfejs, nie sprawiający żadnych problemów nawet początkującym inwestorom, a także możliwość kontaktu z pracownikami obsługującymi platformę.Istotnym jest też, że BitBay umożliwia początkującym inwestorom naukę z zakresu giełdy kryptowalut. Kursy dostępne są na platformie w zakładce ”Edukacja.” I największą zaletą jest nacisk na bezpieczeństwo i ochronę zarówno środków pieniężnych jak i danych osobowych użytkowników. 

Wniosek nasuwa się jeden. BitBay jest platformą godną uwagi zarówno dla doświadczonych inwestorów jak i osób początkujących.

Warto zarejestrować się na platformie. Bo po pierwsze rejestracja i prowadzenie konta nic nie kosztuje. Po drugie można skorzystać z cennych szkoleń. Po trzecie obsługa platformy jest prosta i każdy sobie z nią poradzi. Ponadto zawsze można skorzystać z pomocy pracowników obsługujących.

Giełdę BitBay z czystym sumieniem można polecić wszystkim. Początkującym z uwagi na nieskomplikowaną obsługę interfejsu i możliwość podnoszenia kwalifikacji. Doświadczonym inwestorom przede wszystkim z uwagi na dalszą możliwość doskonalenia taktyki, dającej szerokie możliwości dodatkowego dochodu i umożliwiającej dostatnie życie. 

Zatem rejestrujmy się. Jest to proste i bezpieczne. Ponadto nic nie kosztuje. Otwiera natomiast szerokie możliwości zarabiania i rozwoju. Daje niesamowitą szansę na osiągnięcie finansowego sukcesu, a także realizację marzeń i planów. Tu każdy w bezpieczny sposób może spróbować swoich sił. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>